Strona: Studia w Niemczech / Centrum Języków Obcych

specjalność inżynieria systemów

informatycznych, zapraszamy

w semestrze zimowym 2017/2018 na

jednosemestralne studia w Niemczech.

Studia odbędą się na uczelni partnerskiej Fachhochschule Sudwestfalen w Hagen.

Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim lub niemieckim.

Informacje o wyjeździe można uzyskać w Dziekanacie WEiI lub w sekretariacie SJO PRz.

W bieżącym semestrze istnieje możliwość zorganizowania intensywnego kursu języka niemieckiego przygotowującego do wyjazdu.

Zapisy: do 10 kwietnia 2017 r. w Studium Języków Obcych Politechniki Rzeszowskiej, budynek J, ul. Podkarpacka 1, pokój 112, tel. 178651304, e-mail: blankar@prz.edu.pl

Wrażenia z takiego wyjazdu opisał nasz student:

„Wyjazd do Hagen w 2015 roku był dla mnie ciekawym i zupełnie nowym doświadczaniem.

Było tam świeże powietrze, zielony krajobraz. Po opłaceniu biletu studenckiego miałem możliwość poruszania się po całym Landzie zarówno pociągiem, jak i busami za darmo przez cały semestr.

Ponieważ tam jest dużo wyższy poziom nauczania, a studenci są bardzo pracowici, mogłem się wiele nauczyć i wyjazd wiele mi dał. W połowie semestru na ochotnika zgłosił się tzw. Tutor, z którym mogłem się zaprzyjaźnić i który animował mi czas.

Minusów było kilka. Trzeba się przygotować na zupełnie inne jedzenie i zamknięte usposobienie Niemców. Ciężko było nawiązać nową znajomość. Po powrocie mój poziom języka niemieckiego był dużo wyższy, dzięki temu otrzymałem certyfikat Göthe Institut'u na poziomie B2.

To, że musiałem części rzeczy moim kierunku nauczyć się od nowa ze względu na różnice programowe, nie sprawiło mi większego większego problemu.

Kamil Łopuszański”