Strona: Szkolenie dla nauczycieli j. niemieckiego w SJO (11.12.2017) / Centrum Języków Obcych

Szkolenie dla nauczycieli j. niemieckiego w SJO (11.12.2017)

11 grudnia 2017 roku odbyło się szkolenie metodyczne dla Zespołu Germanistów SJO Politechniki Rzeszowskiej pt. „Elementy edukacji pozytywnej w nowoczesnym nauczaniu języków obcych”.

Prelegent dr hab. Przemysław Gębal, prof. UW w swoim wystąpieniu poruszył temat  powstania nowego nurtu - psychologii pozytywnej. Szczęśliwy lektor, to również zadowolony student.

Psychologia pozytywna jako połączenie dwóch psychologii, psychologii humanistycznej

i psychologii jakości życia, ma zastosownie praktyczne w biznesie, w edukacji – dla zwiększenia efektywności pracowników i ich satysfakcji osiąganej w pracy. Jednak głównym celem psychologii pozytywnej jest poprawa dobrostanu każdego człowieka.

Dobrostan lektora (wykładowcy) to:

• dobrostan emocjonalny (poczucie szczęścia, satysfakcji z zajęć)
  • dobrostan psychologiczny (zawodowy, rozwój osobisty)
  • dobrostan społeczny (pozytywne funkcjonowanie społeczne w zespole)

Psychologia pozytywna zwraca uwagę na cnoty i mocne strony charakteru. Skupia się na tym, jak wywołać pozytywne emocje, jak kształtować zalety człowieka, jak wzmagać poczucie szczęścia.

Dobra relacja z samym sobą i ze swoim otoczeniem, umiejętność dostrzegania trudnych emocji i radzenie sobie z nimi, to jedna z większych tajemnic sukcesu szczęśliwego życia.

Tego typu szkolenia skłaniają do refleksji, motywują do doskonalenia siebie i warsztatu pracy, uczą wrażliwości w środowisku pracy wśród współpracowników i studentów.

obraz.jpg