Strona: Olimpiada Języka Niemieckiego 2024 / Centrum Języków Obcych

Olimpiada Języka Niemieckiego 2024

2024-06-04

16.05.2024 odbył się I etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla studentów uczelni technicznych. Olimpiada organizowana jest cyklicznie, każdego roku w maju.

Pierwszy etap Olimpiady przeprowadzany jest na macierzystych uczelniach w formie stacjonarnej. Ma on zawsze formę 90-minutowego sprawdzianu pisemnego z zagadnień gramatycznych, leksykalnych oraz krajoznawczych.  Uczelniani koordynatorzy Olimpiady nadzorują przebieg tego etapu, a zebrane prace oraz wyniki przesyłane są do SJO Politechniki Gliwickiej

Uczestnikami Olimpiady są studenci i studentki kierunków technicznych wszystkich stopni studiów, którzy w toku swojej edukacji uzyskują tytuł inżyniera.

Finał XIX Olimpiady odbędzie się jesienią 2024 roku w formie stacjonarnej  w siedzibie SJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Z naszej Uczelni do Olimpiady przystąpiło 8 osób, głównie z III roku Wydziałów: WBISiA, WCH oraz WBMiL.

W ubiegłym roku do finału przeszło trzech studentów, w 2022 również 3 osoby.

Nagrodą za przejście do II etapu Olimpiady jest możliwość zwolnienia z egzaminu lektoratowego oraz upominki, oferowane przez Politechnikę Gliwicką.

Ilona Majkowska