Strona: Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych / Centrum Języków Obcych

2018-11-13

Celem Olimpiady jest sprawdzenie umiejętności i znajomości języka niemieckiego wśród studentów Wyższych Uczelni Technicznych.

Uczestnicy przystępujący do Olimpiady Języka Niemieckiego powinni wykazywać się znajomością języka niemieckiego na poziomie B1+ według Europejskiego Opisu Biegłości Językowej zalecanego przez Radę Europy z elementami języka technicznego oraz wiedzą o krajach niemieckiego obszaru językowego.
Olimpiada ma również na celu zachęcenie przyszłych inżynierów do rozszerzania i wzbogacania swojej wiedzy dotyczącej języka niemieckiego z elementami języka technicznego jak i kultury oraz zwyczajów krajów niemieckojęzycznych.

Organizatorem XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych jest Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

XIV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych składa się z dwóch etapów.

Etap I:

Termin: czwartek, 29.11.2018r., godzina 15.30. (ta część olimpiady odbywa się o tej samej porze we wszystkich uczelniach biorących udział w Olimpiadzie)
Czas trwania: 90 minut
Miejsce: w ośrodkach macierzystych studentów.

Etap II: Finał, dwie części

Część I Pisemna:
Termin: piątek, 17.05.2019r., godzina 11.00.

Rodzaj sprawdzianu: pisemny test sprawdzający gramatykę, leksykę języka niemieckiego, wiedzę o krajach niemieckojęzycznych oraz język techniczny. Test przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady.
Czas trwania: 60 minut
Miejsce: na terenie SJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Część II Ustna:
Termin: piątek, 17.05.2019r., około godziny 14.00
Rodzaj sprawdzianu: Rozmowa w języku niemieckim dotycząca wylosowanych zagadnień przed Komisją powołaną przez Komitet Główny Olimpiady.
Czas trwania: 20 minut
Miejsce: na terenie SJO Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Dla Laureatów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych przewidziano wiele atrakcyjnych nagród. Uczestnicy II Etapu Olimpiady otrzymują zaliczenie z języka niemieckiego z oceną bdb.
Wszystkie informacje dotyczące XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych udostępnione są na stronie  Politechniki Śląskiej.

Zgłoszenia prosimy kierować do 20.11.2018 r. do mgr Małgorzaty Kozłowskiej na adres mailowy: ewako@prz.edu.pl