Strona: Język niemiecki / Centrum Języków Obcych

Język niemiecki

2020-10-14

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? Powodów jest mnóstwo – od łatwości w komunikacji z prawie 120 milionami Europejczyków, po możliwość uzyskania podwójnego dyplomu Politechniki Rzeszowskiej oraz Fachhochschule Südwestfalen. To ogromna szansa dla studentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa naszej uczelni.

Politechnika Rzeszowska wraz z Fachhochschule Südwestfalen z Iserlohn, Hagen i Soest umożliwia spędzenie siódmego semestru studiów stacjonarnych w Niemczech w ramach umowy międzyuczelnianej. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki mogą uzyskać Doppeldiplom (podwójny dyplom) inżyniera, broniąc pracę inżynierską zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Studia w Niemczech to wielka szansa dla studentów, jednak warunkiem przyjęcia jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B1, tak by móc swobodnie uczestniczyć w zajęciach. Centrum Języków Obcych organizuje co roku darmowe kursy językowe dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w wymiarze 120 godzin rocznie (60 na semestr, 2x w tygodniu). Kurs przewidziany dla studentów II i III roku ma za zadanie przygotowanie ich do wyjazdu do Niemiec na siódmy semestr nauki w celu uzyskania podwójnego dyplomu.

Język niemiecki to język urzędowy w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu, a także w północnej części Włoch – w Tyrolu Południowym. Niemieckim posługuje się również wielu mieszkańców państw sąsiadujących – jest to język, którego w Europie używa najwięcej osób.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie zapraszamy do kontaktu z mgr Iloną Majkowską: imajko@prz.edu.pl