Strona: Dni Otwarte PRz 2023 / Centrum Języków Obcych

Dni Otwarte PRz 2023

2023-04-24

W ubiegły czwartek i piątek, tj. 20 i 21 kwietnia nasza jednostka uczestniczyła w Dniach Otwartych Politechniki Rzeszowskiej. Młodzi ludzie, wkraczający na drogę wyboru kierunku studiów związanego z ich przyszłym zawodem licznie gromadzili się przy stanowisku CJO, gdzie mieli okazję otrzymać wszelkie informacje na temat kształcenia w zakresie języków obcych i zapoznać się z naszą bogatą ofertą. Wśród pytań dominowały te, dotyczące języków, jakich uczymy i poziomu zaawansowania, na jakim prowadzone jest kształcenie, warunków przystąpienia do lektoratów i czy są one zakończone obowiązkowym  egzaminem. Mając świadomość, że polska matura formalnie nie ma mocy potwierdzającej czy dokumentującej znajomość języka obcego za granicą, uczniowie żywo interesowali się egzaminami międzynarodowymi z języków obcych przeprowadzanymi przez CJO oraz możliwością zdobycia certyfikatu będącego uzupełnieniem CV i dowodem kompetencji językowej. Były również pytania odnośnie do nauczania języka polskiego, jako obcego.

Uzupełnienie spotkań przy naszym stanowisku stanowiły quizy i testy wiedzy w języku angielskim, zorganizowane przez nauczycieli CJO, a zwycięzcy obdarowani zostali symbolicznymi nagrodami.

Bardzo staraliśmy się zaprezentować naszą ofertę jak najlepiej, to przecież nasi potencjalni studenci.

Szczególne podziękowania należą się naszym nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie wydarzenia:

dr Kamili Kosturek-Dybaś, mgr Justynie Wawrzkiewicz, mgr Katarzynie Kurek, mgr. Mateuszowi Fleszarowi, mgr Małgorzacie Doroszkiewicz, mgr Helenie Lach, mgr Katarzynie Młodochowskiej, mgr Barbarze Ochab.

Za oprawę wizualną i zorganizowanie stanowiska dziękujemy:

mgr Marzenie Wyczarskiej, dr. Mateuszowi Szalowi oraz mgr. Tomaszowi Gajdkowi.

Serdecznie dziękujemy również licznie przybyłym gościom, za ich zainteresowanie i udział w łamigłówkach językowych.